Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Co to jest zagospodarowanie odpadów?

Co to jest zagospodarowanie odpadów

Zagospodarowanie odpadów jest procesem przetwarzania odpadów w taki sposób, który zaowocuje zminimalizowaniem ich wpływu na nasze środowisko, a także wykorzysta je w jakikolwiek sposób ponownie. Takie zagospodarowanie odpadów obejmuje szeroki wachlarz działań, a w tym zbiórkę, transport, sortowanie, przetwarzanie i utylizację odpadów. 

W zależności od rodzaju odpadów można zastosować różne metody zagospodarowania. Na przykład, niektóre odpady mogą być przetwarzane na kompost, który może być wykorzystywany jako nawóz, podczas gdy inny rodzaj odpadów, na przykład folia, może zostać przetworzony i używanie ponownie pod postacią nowego produktu. 

Mówiąc o odpowiednim zagospodarowaniu odpadów, ważne jest zwrócenie uwagi na hierarchię postępowania z odpadami, która określa kolejność działań w celu minimalizacji ilości odpadów. Hierarchia ta obejmuje: unikanie i zapobieganie powstawania odpadów, ponowne użycie i przygotowanie do ponownego użycia, recykling, odzysk i ostatecznie – unieszkodliwienie odpadów.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Copyright © 2022 Waste Master