Cena złomu ołowiu | Blog WasteMaster
Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły
Cena złomu ołowiu

Usuwanie danych z telefonu – jak zrobić to poprawnie?

Kasowanie danych z telefonu jest zale...

Cena złomu ołowiu

Niszczenie danych z nośników – dlaczego trzeba robić to profesjonalnie?

Firmy oraz instytucje wytwarzają dużą...

Cena złomu ołowiu

Wywóz odpadów budowlanych 2023. Nowe przepisy i obowiązek segregacji

Nadchodzący 2023 rok przyniesie wiele...

Cena złomu ołowiu

Niszczenie dokumentów – miejsce i przebieg bezpiecznej utylizacji zgodnej z normami

Nie wiesz co zrobić z dokumentacją fi...

Cena złomu ołowiu

Jak pozbyć się styropianu i gdzie go wyrzucać?

Okazuje się, że styropian styropianow...

App Store
Google Play
Otwórz w przeglądarce
App Gallery
Cena złomu ołowiu

Cena złomu ołowiu

14-07-2021

Niska lub wysoka cena złomu ołowiu jest uzależniona od różnych czynników. Należy wziąć pod uwagę nie tylko notowania na giełdzie metali, lecz także zainteresowanie tego typu odpadem w punktach skupu.

Ołów jest pierwiastkiem chemicznym o symbolu Pb. Posiada on liczbę atomową 82. To pierwiastek, który zaliczany jest do metali ciężkich. Ma on dużo większą gęstość od znanych i popularnych materiałów, które są używane w różnych dziedzinach przemysłu. Z uwagi na swoje doskonałe właściwości, ołów jest wykorzystywany w różnych procesach produkcyjnych. To bardzo miękki i kowalny metal, który posiada względnie niską temperaturę topnienia. Odcięcie kawałka ołowiu ukazuje jego biało-niebieską powłokę.

Ten metal ciężki pod wpływem działania powietrza i czynników atmosferycznych może matowieć i uzyskiwać kolor szary. Coraz więcej punktów skupu jest zainteresowanych odbiorem tego surowca. Z uwagi na to, warto wiedzieć, jaka cena złomu ołowiu obowiązuje obecnie w firmach recyklingowych. Na cenę złomu ołowiu wpływa także jakość tego surowca. Osoby, które posiadają duże ilości ołowiu powstającego w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej, mogą przekazać go do wyspecjalizowanych punktów skupu, co wiąże się z osiągnięciem korzyści finansowych.

Ile kosztuje ołów?

Dobra cena ołowiu za kilogram jest możliwa do uzyskania w punktach skupu znajdujących się w dużych aglomeracjach miejskich. To w tych jednostkach oferuje się najwyższą cenę za odpady ołowiane. Warto mieć na względzie, że na cenę ołowiu za kilogram wpływa także stopień zanieczyszczenia tego metalu ciężkiego. W przypadku posiadania surowców bardzo słabej jakości, można otrzymać niewielką rekompensatę finansową za dostarczenie tego odpadu do punktów skupu.

Ustalenie, ile kosztować może ołów jest bardzo przydatne dla osób posiadających spore ilości tego odpadu. Obecnie cena ołowiu kształtuje się od 6 zł brutto do 7,50 zł brutto. W przypadku ołowiu z jutą można otrzymać 5,50-6 zł za kilogram, zaś odważniki samochodowe zawierające ołów i cynk, kosztują około 0,20 zł za kilogram. Cena złomu odpadów ołowianych kształtuje się na różnym poziomie, w zależności od lokalizacji punktu zajmującego się skupem tego surowca. Warto wiedzieć, ile może kosztować ołów na złomie z uwagi na to, że posiadając odważniki samochodowe, uzyska się dużo mniejszą kwotę niż w przypadku odpadów o bardzo wysokiej zawartości ołowiu.

W WasteMaster jesteśmy w szczególności zainteresowani pozyskiwaniem odpadów od firmy, które posiadają jego hurtowe ilości. Darmowy odbiór od prywatnych osób jest logistycznie trudny i może wiązać się z dodatkowymi opłatami, które nie są korzystne dla klienta. Dlatego, jeżeli mamy kilka czy kilkanaście kilogramów ołowiu, warto pomyśleć o jego samodzielnym transporcie. Lepiej na tym wyjdziemy.

Utrzymująca się od kilku sezonów stosunkowo atrakcyjna cena ołowiu, może zachęcić osoby gromadzące ten odpad, do jego przekazania do punktów skupu. Warto wiedzieć, że najtaniej wyceniane są odważniki samochodowe, a najdrożej odpady zawierające czysty ołów.

Złom ołowiu
Skup ołowiu
Waste Master Sp. z o.o.
Polska
My odbieramy
Skup ołowiu

W ramach usługi dokonamy bezpłatnej wyceny odpadu. Jesteśmy zainteresowani następującymi postaciami ołowiu:ołów czystyoł...

Wyceń przez telefon575840085
Wyceń bezpłatnie
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon