Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Cena silnika elektrycznego i samochodowego na złomie

Cena silnika elektrycznego i samochodowego na złomie

Silnik w twoim samochodzie lub innym urządzeniu elektrycznym na dobre odmówił posłuszeństwa? Niestety to zwiastuje wydatki związane z wymianą silnika na nowy. Ale czy wiesz że możesz ten wydatek nieco zmniejszyć, odzyskując część pieniędzy przez sprzedaż niesprawnych silników na złomie?

Cena silnika elektrycznego na złomie

Zacznijmy od tego, jaka jest cena za silnik elektryczny sprzedawany na złom. Kwota, którą otrzymamy za taki silnik przede wszystkim jest zależna od jego wielkości i wagi. Największą cenę będziemy mogli dostać za duże i ciężkie silniki elektryczne jak do pralki czy betoniarki. Również silniki maszyn przemysłowych i produkcyjnych, które ważą nawet po kilkaset kilogramów, zwiastują nam całkiem pokaźny zysk. Jaki jest przelicznik, który pozwoli nam poznać ile dostaniesz za silnik elektryczny na złomie? Wystarczy tylko pomnożyć jego wagę przez średnią cenę 1,5 do 2,0 złotych, a otrzymamy przewidywaną kwotę. Skąd się bierze tak stosunkowo wysoka cena silnika elektrycznego na złomie? Odpowiada za nią duża ilość metali kolorowych, które znajdują się wewnątrz niego. To przede wszystkim niezwykle cenna miedź na uzwojeniach, a także ciężka stal i inne poszukiwane rodzaje metalu. Cena silników elektrycznych na złomie sukcesywnie wzrasta, dlatego jeśli w twojej piwnicy zalega ich większa ilość, dokładnie obserwuj ceny na skupie, aby na czas zdążyć z ich sprzedażą po najlepszym kursie.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Cena złomu w przypadku silnika samochodowego

Jeszcze więcej będziemy mogli uzyskać, kiedy zechcemy sprzedać silnik spalinowy, np. z samochodu. Tutaj całą „robotę” robi jego waga. Zwykle to kilkaset kilogramów. Cena złomu za silnik samochodowy to także około 2 złote. Z tym że jeśli silnik waży 100 kilogramów, nasz zarobek wyniesie 200 złotych. Jeśli silnik nie nadaje się już do remontu, nie można z niego również pozyskać części zamiennych, złomowanie silnika jest najlepszym, co możemy zrobić. Zawsze w ten sposób można odzyskać jaką kwotę pieniędzy, czyniąc zakup nowych sprzętów o wiele lżejszym do udźwignięcia. Co bardziej opłaca się sprzedać na złom? Silniki elektryczne czy pochodzące z samochodów? Biorąc pod uwagę że ich cena jest bardzo podobna, to znacznie łatwiej pozyskać silniki elektryczne. Natomiast jeden sinik spalinowy zdemontowany z samochodu, może nam przynieść podobną wagę co olbrzymia sterta małych silników elektrycznych. Wszystko zależy zatem od obrotności, umiejętności sprawnego i szybkiego demontażu, a także możliwości transportu silnika na złom.

Copyright © 2022 Waste Master