Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Cena kwasówki na złomie

Cena kwasówki na złomie

Kwasówka to powszechnie stosowana nazwa stali kwasoodpornej. Jest ona odporna na działanie kwasu siarkowego, fosforowego oraz wielu innych. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach i dziedzinach życia. Z uwagi na dużą dostępność, stosunkowo łatwo jest pozyskać złom stali kwasoodpornej, a następnie sprzedać go w skupie. Skoro znalazłeś się w tym miejscu, na pewno interesuje cię aktualna cena stali kwasowej na złomie.

Stal kwasowa – cena za kg na złomie

Złom kwasówki można podzielić na 3 podstawowe grupy: kwasówkę, wióry kwasowe oraz gary kwasowe. W kolejnych akapitach szczegółowo omówimy każdą z tych grup, wyjaśniając ich pochodzenie, przeznaczenie i zastosowanie. Należy również wspomnieć że cena złomu kwasówka jest różna dla każdego gatunku stali, w związku z czym warto wiedzieć, na jakim złomie można zarobić najwięcej.

Kwasówka – cena złomu w całości

Kwasówka jest wykorzystywana do produkcji różnego rodaku elementów budowlanych, części samochodowych i elementów kuchennych oraz w przemyśle stoczniowym. Powszechne wykorzystanie stali kwasowej to produkcja elementów systemów kominowych, produkcja pieców centralnego ogrzewania, elementy układów wydechowych samochodów, czy nawet rury oraz przewody instalacyjne. Części takie można pozyskać w trakcie remontu domu, samochodu lub zbierając je z okolicznych warsztatów czy od firm budowlanych. Stal kwasowa – cena za kg grubego złomu wynosi 5 złote za kilogram. Kiedy weźmiemy pod uwagę że średnia waga jednego elementu to nawet 10 lub 20 kilogramów, nie trudno jest pozyskać kilkaset złotych. Kwasówka to pożądany gatunek stali, który jak najbardziej opłaca się sprzedać na złomie. Oczywiście nie tylko gruby złom kwasówki skupują złomowiska. Zapotrzebowanie jest również na wióry.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Wióry – stal kwasowa cena złomu

Wióry stali kwasowej powstają w trakcie obróbki skrawaniem różnego rodzaju elementów. Wbrew pozorom wióry mogą ważyć naprawdę wiele, szczególnie że podczas procesu produkcji elementów, powstaje ich naprawdę wiele. Sprzedane w skupie wióry złomu kwasowego trafiają następnie do huty i zostają poddane przetopowi. Stal kwasowa – cena za kg wiór jest niewiele niższa od ceny złomu grubego – wynosi aż 4 złote za kilogram. Jest zatem o co walczyć. Pewną trudnością logistyczną może się okazać transport wiór złomu do skupu, szczególnie jeśli jest ich naprawdę dużo. Pomóc może przyczepka samochodowa i torby big bag. Podczas ładowania wiór kwasowych należy zachować daleko idącą ostrożność. Ich krawędzie mogą być bardzo ostre, a co za tym idzie jest wysokie ryzyko skaleczenia się. Korzystanie z rękawic i okularów ochronnych jest niezbędne.

Cena złomu kwasówki – gary kwasowe

Garnki i naczynia kuchni polowych najczęściej produkowane są ze stali kwasoodpornej. Dlaczego? Ponieważ zwykle gotuje się w nich na otwartym ogniu, również ogniskach. W trakcie spalania drewna powstają kwaśne spaliny, które po pewnym czasie mogą doprowadzić do degradacji garnków. Wykorzystanie stali kwasowej do ich produkcji pozwala temu zapobiec. Kiedy gary już do niczego się nie nadają, można odzyskać część pieniędzy, sprzedając je w skupie złomu. Kwasówka – cena za kg garów to ok 1.50 złotego

Copyright © 2022 Waste Master