Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Cena cyny na złomie

Cena cyny na złomie

W trakcie porządków na strychu lub w piwnicy znalazłeś sporo starych, cynowych przedmiotów? Garnków, naczyń, sztućców i dekoracji? Za bardzo nie wiesz co z tym zrobić? Przedmioty zajmują cenne miejsce, które chcesz wykorzystać i przeprowadzić remont? Jednym z pierwszych pomysłów, które mogą przyjść do głowy to wywieźć te cynowe rzeczy na złom. Czy to się opłaca? Jak jest aktualne cena cyny na złomie w twoim mieście?

Cyna – cena za kg złomu cynowego

Na samym początku warto wspomnieć, że cyna to stop bardzo deficytowy i zapotrzebowanie na niego jest olbrzymie. Między innymi z tego powodu ceny cyny na złomach są wysokie, choć trzeba zaznaczyć, że ostateczna wycena będzie zależeć od jakości stopu i jego składników.

Ile otrzymamy za kilogram cynowego złomu? To zależy od tego, jak wiele metalu jest w stopie. W przypadku kiedy jego zawartość nie jest wysoka, wynosi do 30 procent, oczekiwać można ceny na poziomie 15 złotych za kilogram. Więcej natomiast zarobimy, kiedy zawartość metalu wynosi ok. 50 do 60 procent. Wówczas cena wzrasta spektakularnie do 20, a nawet i 30 złotych.

Prawda, że to dobry wynik, dla którego warto pofatygować się na skup złomu i sprzedać cynowe rzeczy? Na tym jednak nie koniec. To co najbardziej ucieszy posiadaczy dużych ilości złomu cynowego to cena cyny za kg czystego stopu. Takim nazywamy ten, w którym zawartość metalu sięga od 90 do 100%. W tym przypadku zarobić można nawet do 65 złotych za kilogram, co jest wynikiem najlepszym ze wszystkich możliwych.

Jako ciekawostkę również wartą odnotowania dodamy, że istnieje także stop cyny ze srebrem. Aby dowiedzieć się jaką skup zaoferuje nam cenę cyny za kilogram, należy poznać zawartość obu metali – im będzie wyższa, tym cena okaże się lepsza.

WasteMaster obsługuje przedsiębiorstwa, które są w stanie zaoferować hurtowe ilości tego typu odpadu. Jeżeli jesteś osobą prywatną, warto skierować się do lokalnego punktu złomu i tam dowiedzieć się o indywidualny cennik. Nie oznacza to jednak, że nie możesz dowiedzieć się, jak przewieźć złom cyny do skupu.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Jak przewieźć złom cyny do skupu?

Z uwagi na to, że cyna jest deficytowa, a cena za kilogram wysoka, nie należy oczekiwać, że zdobędziemy złom o dużych gabarytach. Zwykle będą to mniejsze i poręczne przedmioty, które bez trudu można zawieźć na złom samochodem osobowym.

Dla bezpieczeństwa warto je umieścić w wytrzymałej torbie lub włożyć do plastikowej skrzynki, aby podczas jazdy nie rozsypały się po bagażniku, mogąc prowadzić do jego zabrudzenia lub zarysowania elementów tapicerki. Mając uzbierane około 10 kilogramów wysokiej jakości złomu cyny z dużą zawartością metalu, będziemy mogli zarobić od około 300 do nawet 700 złotych. Naszym zdaniem jest to kwota, o którą warto powalczyć, chyba ze chcesz poczekać i zobaczyć czy cena cyny na złomie ulegnie w przyszłości podwyżce.

Copyright © 2022 Waste Master