Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Cena brązu za 1 kg na złomie

Cena brązu za 1 kg na złomie

Brąz to jeden z najdroższych stopów metali kolorowych. Cena brązu na złomie osiąga horrendalne stawki, co jest dużą zachętą do tego, aby poważnie pomyśleć o jego sprzedaży, jeśli tylko posiadamy surowiec w swoim domu. W jakich przedmiotach można znaleźć ten szlachetny i niezwykle kosztowny metal? Gdzie szukać brązu w swoim domu, piwnicy lub garażu? W tym artykule znajdziesz wiele przydatnych informacji, dzięki którym możesz zarobić naprawdę sporo pieniędzy. Warto również zaznaczyć, z czego właściwie składa się brąz. Jak już wspomnieliśmy na początku, jest to stop miedzi i cyny, choć zamiast niej mogą występować również inne pierwiastki.

Gdzie znajduje się brąz?

Najbardziej powszechnym przykładem występowania brązu są oczywiście posągi i rzeźby oraz odlewy. Przez lata dekoracje domowe były wykonywane właśnie z brązu, osiągając olbrzymią wagę, a jednocześnie i trwałość. Brąz można również spotkać w częściach samochodowych, a także siatkach i innych elementach poddawanych dużym obciążeniom.

Jeśli zatem masz w domu posągi z brązu, których chcesz się pozbyć, teraz jest ku temu najlepszy czas. Cena brązu za kg na złomie sięga już blisko 20 złotych! Dodając do tego, że pojedynczy odlew z brązu może ważyć kilkadziesiąt kilogramów, potencjalny zysk jest naprawdę bardzo duży! Czy każdy złom skupuje brąz? Zdecydowanie tak. Jest to stop bardzo poszukiwany, o czym świadczy jego wysoka cena. Zapotrzebowanie na brąz jest niezwykle duże w niemal każdej branży – od metalurgii dekoracyjnej, poprzez przemysł samochodowy, aż po elektronikę. Jeśli tylko posiadasz coś z brązu, co nie jest ci potrzebne, warto rozważyć sprzedaż tego na złom.

Jeżeli jesteś osobą prywatną i na swój własny użytek chcesz skupić brąz, musisz liczyć się z tym, że nasza firma obsługuje przedsiębiorstwa, które są w stanie przekazać nam nawet tony odpadów. W przypadku znacznie mniejszych ilości, lepiej poszukać lokalnego punktu i samodzielnie zanieść go do wyspecjalizowanego podmiotu. To nie oznacza jednak, że nie możesz, z dalszej części artykułu, dowiedzieć się, jaka jest cena brązu za 1 kg.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Czy cena brązu za 1 kg będzie rosła?

Można zauważyć dużą stabilność ceny brązu na skupach złomu. Obecna stawka za kilogram, wynosząca 20 złotych utrzymuje się na rynkach już od dłuższego czasu i raczej nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie. To znaczy że nie musisz się spieszyć z tym, aby zawozić na złom swój brąz i go sprzedawać. Czy zrobisz to w tym miesiącu, kolejnym lub dopiero za trzy, cena znacząco nie powinna ulec zmianie.

Jeśli posiadasz większe ilości brązu na składzie i chcesz je spieniężyć, pamiętaj że cena złomu brązu jest umowna i zawsze możesz ją negocjować z korzyścią dla siebie. Większość skupów złomu zgadza się zaoferować lepszą cenę za brąz niż ta, która widoczna jest w cenniku, szczególnie jeśli masz do sprzedaży dużą ilość. Dodatkowo możesz wynegocjować wiele innych korzyści, takich jak np. bezpłatny transport złomu spod twojego domu na złomowisko czy lepsze ceny na inne rodzaje złomu.

Ile kosztuje brąz?

Ile trzeba zapłacić za nowo wykonany produkt z brązu? To zaskakujące, ale coraz częściej można się spotkać z sytuacją ze brąz ma wyższą cenę niż srebro. Wynika to z coraz mniejszej dostępności tego stopu i rosnącym popycie na niego. Czy to znaczy że srebro może być zagrożone, a dokładnie jego cena? Tego nie należy się raczej obawiać. Mimo że ceny brązu na złomie są jednymi z najwyższych, to jednak zachowują się stabilnie i nie notują gwałtownych wzrostów.

Nasza firma chętnie skupi od Ciebie Twoje odpady z brązu, o ile posiadasz je w ilościach hurtowych (idących w setki i tysiące kilogramów). Jesteśmy zainteresowani współpracą z firmami.

Copyright © 2022 Waste Master