Cena mosiądzu na złomie | Blog WasteMaster
Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły
Cena mosiądzu na złomie 2021

Usuwanie danych z telefonu – jak zrobić to poprawnie?

Kasowanie danych z telefonu jest zale...

Cena mosiądzu na złomie 2021

Niszczenie danych z nośników – dlaczego trzeba robić to profesjonalnie?

Firmy oraz instytucje wytwarzają dużą...

Cena mosiądzu na złomie 2021

Wywóz odpadów budowlanych 2023. Nowe przepisy i obowiązek segregacji

Nadchodzący 2023 rok przyniesie wiele...

Cena mosiądzu na złomie 2021

Niszczenie dokumentów – miejsce i przebieg bezpiecznej utylizacji zgodnej z normami

Nie wiesz co zrobić z dokumentacją fi...

Cena mosiądzu na złomie 2021

Jak pozbyć się styropianu i gdzie go wyrzucać?

Okazuje się, że styropian styropianow...

App Store
Google Play
Otwórz w przeglądarce
App Gallery
Cena mosiądzu na złomie 2021

Cena mosiądzu na złomie 2021

21-05-2021

Ogólna cena mosiądzu na złomie w 2021 r. utrzymuje się na podobnym poziomie od kilku sezonów. Jest to optymistyczna prognoza dla przedsiębiorstw posiadających dużej ilości tego typu odpadów.

Mosiądz jest stopem miedzi i cynku, który zawiera od 10 do 45% tego drugiego pierwiastka. Warto wspomnieć, że mosiądz może także posiadać w swoim składzie chemicznym, dodatek innych metali – manganu i cynku, glinu, ołowiu, żelaza, chromu lub krzemu. Mosiądz topi się w temperaturze poniżej 1000 stopni Celsjusza. Na skutek działania temperatury 907 stopni Celsjusza zawarty w mosiądzu cynk zaczyna parować, powodując tworzenie się tak zwanego zgaru. Mosiądz posiada gęstość oszacowaną na 8,73 g na cm3. Zainteresowane skupem mosiądzu firmy recyklingowe, mogą wykorzystywać stop miedzi i cynku jako surowiec wtórny. Z uwagi na to cena złomu mosiądzu jest atrakcyjna w porównaniu do innych odpadów. Warto ustalić, ile kosztuje kilo mosiądzu, ponieważ tego typu informacja jest bardzo istotna dla posiadaczy sporej ilości odpadów zaliczanych do tej kategorii.

Cena złomu mosiądzu

Na cenę złomu mosiądzu ma wpływ hossa i bessa na giełdzie metali. Zaniżona cena mosiądzu na złomie wynika z jego silnego zanieczyszczenia. Z kolei na bardzo wysoką cenę mosiądzu na złomie wpływa jego doskonała jakość. Obowiązujące w wielu skupach ceny mosiądzu na złomie utrzymują się na podobnym poziomie od kilku sezonów. Obecnie złom mosiądzu podbiał kosztuje od 16,80 zł za kilogram, z kolei złom mosiądzu czysty od 18,80 zł za kilogram. Dobrą cenę mosiądzu w Polsce można uzyskać nie tylko w prywatnych firmach recyklingowych, lecz także w hutach, które bardzo chętnie przyjmują tego rodzaju odpady, zarówno od klientów indywidualnych, jak i firmowych. Należy pamiętać, że huty oferują atrakcyjny dla odbiorców sposób rozliczania się. Można wybrać przelew natychmiastowy bądź też wpłatę na wskazane przez klienta konto w ciągu 48 godzin od daty dostarczenia złomu mosiądzu do siedziby huty.

Mosiądz – ile za kilogram?

Ustalenie, jaka cena złomu mosiężnego obowiązuje w renomowanych skupach, zajmujących się recyklingiem tego typu odpadów, nie nastręcza żadnych trudności. Wystarczy skontaktować się z tymi podmiotami, zarówno telefonicznie, jak i mailowo. Wiele firm oferujących recykling odpadów mosiężnych, posiada na swoich witrynach www również formularz kontaktowy. To znacznie ułatwia nawiązanie stałej współpracy z wybranym podmiotem, szczególnie, gdy posiada się spore ilości złomu mosiężnego i pragnie się wybrać najlepszą firmę recyklingową oferującą atrakcyjne warunki jego skupu. W przypadku złomu mosiądzu wióry należy odliczyć ewentualne zanieczyszczenia tego typu odpadów. Kosztują one od 13 zł za kilogram. Można bardzo szybko ustalić ile za kilogram odpady mosiężne tego surowca można otrzymać w hucie i na prywatnym skupie. Wiedza na temat tego, ile kosztuje kilogram mosiądzu na złomie jest także przydatna dla osób, które w swojej działalności gospodarczej generują ogromne ilości tego odpadu.

Złom mosiężny cieszy się dużą popularnością w skupach, zajmujących się recyklingiem tego surowca. Warto wziąć to pod uwagę, gdy posiada się ten odpad zarówno jako ten poprodukcyjny, jak i powstały w wyniku demontażu różnego rodzaju urządzeń.

Złom mosiądzu
Skup mosiądzu
Waste Master Sp. z o.o.
Polska
My odbieramy
Skup mosiądzu

W ramach usługi dokonamy bezpłatnej wyceny odpadu. Jesteśmy zainteresowani następującymi postaciami mosiądzu:Mosiądz M-6...

Wyceń przez telefon575840085
Wyceń bezpłatnie
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon